roofgarden

بام سبز یا روف گاردن

با روف گاردن میتوان پیوند انسان را به طبیعت حتی در میان شهرهای شلوغ نیز بهبود بخشید

روف گاردن یا بام سبز یکی از المان های فضای سبز نسبتا نوین به حساب میآید که می تواند به بهبود شرایط روحی افراد ساختمان و در مقیاسی بزرگ تر به کاهش میزان آلودگی شهری و حتی در اندازه ای فراتر به کاهش دمای هوای شهرها کمک شایان توجهی نماید.گرچه در بام سبز یا روف گاردن عوامل مهمی جهت پایداری و عدم اسیب به ساختمان دخیل هستند. اما به طورکلی با برقراری یک سری شرایط کلی میتوان بام سبز یا روف گاردن را در اغلب بامهای ساختمانهای شهری اجرانمود. جهت طراحی و اجرای بام سبز یا روف گاردن همواره نیازمند متخصصین این حوزه هستیم تا در انتها در همه جوانب اعم از عدم نفوذ آّب در سقف استفاده از گیاهان مناسب و به کاربردن خاک مخصوص و همچنین طراحی مدرن و قابل استفاده نسبت به فضای در اختیار موفق عمل نماییم.شرکت مهستان گستر آینده البرز با کادری متخصص و تحصیل کرده در این حوزه آماده مشاوره،طراحی و اجرای انواع بام سبز یا روف گاردن می باشد.

[contact-form-7 id="660" title="عضویت در خبرنامه"]
مشاوره و قرارداد
خاک روف گاردن

خاک و پوشش گیاهی مناسب روف گاردن

خاک استفاده شده در روف گاردن باید ترکیبات و ساختمان مناسب داشته و همچنین گیاهان انتخابی بسته به اقلیم و ارتفاع ساختمان باید بیشترین تطابق را دارا باشد

مشاوره و قرارداد

ویژگی های خاک روف گاردن و یا بام سبز

خاک مناسب روف گاردن یا بام سبز بای از نظر ساختمانی مناسب شرایط باشد تا علاوه بر چگالی مناسب و ظرفیت بالای نگهداری آّب وزن متوسطی داشته و به ساختمان فشار مضاعف وارد نکند.این خاک باید همچنین از نظر مواد مغذی کاملا غنی بوده و نیازهای گیاهان کشت شده را تامین نماید.شرکت مهستان گسترآینده البرز با تجربه چندین پروژه اجرای روف گاردن یا بام سبز به ترکیب های مناسب انواع روف گاردن یا بام سبز دست یافته که تضمین کننده استقرار موفق پوشش گیاهی است.

انواع پوشش گیاهی مناسب روف گاردن یا بام سبز

اصولا گیاهان مورد استفاده در روف گاردن یا بام سبز را می توان به چند دسته تقسیم کزد

دسته اول: گیاهان پوششی، این دسته از گیاهان جهت سبزنمایی بستر قسمت های مشخص شده جهت کشت گیاه به کار میبرند گرچه در برخی مواقع به عنوان کف پوش نیز میتوان از آنها استفاده کرد از این دسته گیاهان می توان به انواع چمن یال اسبی،لیزماکیا،فرانکینیا و انواع ناز گوشتی میتوان استفاده کرد.

دسته دوم: گیاهان نسبتا بزرگ(درختچه و بوته های همیشه سبز) این گیاهان جهت القا حس جنگلی و پوشش درختی طبیعی هستند که باتوجه به محدودیت های خاص روف گاردن یا بام سبز میتوان از انواع سوزنی برگان در سایز کوچک و بوته های همیشه سبز مقاوم به سرما استفاده نمود.

دسته سوم: گیاهان پیچ و رونده، این نوع گیاهان جهت سبزتر کردن دیوارها،آلاچیق ها و المان های موجود در محوطه کاربرد دارند.و باتوجه به ازتفاع و اقلیم از انواع پیچ ها مانند گلیسین.اناری و… میتوان استفاده کرد.

دسته چهارم: گیاهان گلدار فصلی و معطر، از این گیاهان برای روح بخشی و رنگارنگ کردن محوطه استفاده می شوند.گرچه باید به طور فصلی بازکشت شوند.

برای دیدن نمونه کارها وارد شوید

نمونه کارها

برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید

کارشناسان منتظر تماس شما هستند

مشاوره و قرارداد