آبنما

آبنما

در معماری ایرانی آبنما جزء لاینفک طراحی محوطه است

آبنما از دیرباز در طراحی های محوطه در اکثر نقاط جهان عنصری حذف ناپذیر است که خصوصا در طراحی های باغات ایرانی نقش بسزایی بازی میکند. آبنما یادآور زندگی گذشته انسانها در کنار رودهای خروشان و همیشه روان است که صدای برخورد آب در آن نیز به دلیل هم آوایی با صدای دوران جنینی هرفرد در شکم مادر حس امنیتی توام با آرامش به هر فردی فارق از جنسیت و سن و سال القا میکند. شاید بتوان آبنما و چرخش آب در محوطه های کوچک و بزرگ فشای سبز خانگی و ویلایی و حتی شهری را مهمترین المان هر طراحی دانست که میتواند همچون روح جسم بیجان و کم رونق محوطه سبز را ما را زندگی ببخشد.

[contact-form-7 id="660" title="عضویت در خبرنامه"]

آبنمای صخره ای

آبنماها انواع مختلفی دارند که پرکاربردترین آنها از نوع ابنمای صخره ایست.  این سازه ها در اندازه های کوچک و یا بسیار بزرگ طراحی و اجرا می شوند.  به دلیل طراحی نزدیک به طبیعت این ابنما از آنها در طراحی های باغی بسیار همگن و مناسب هستند.اندازه و  ارتفاع و همچنین میزان دبی خروجی آب از نازل ها، خروجی ها بسته به نظر کارفرما و همچنین سلیقه ایشان و در نهایت قابلیت اجرایی شدن قابل تغییر است.

مشاوره و قرارداد

آبنمای دیواری

این نوع آبنما در نوع طراحی مدرن تر و در مکانهای به نسبت با طراحی های غربی تر کاربرد دارد. از این نوع ابنما می توان در خانه و مکانهای سربسته نیز اجرا نمود.

مشاوره وقرارداد